Lowhitey to autoironiczna nazwa projektu, za którym stoi Wojciech Misiak – dj / producent pochodzący i zamieszkujący północno-środkową część Polski. Od najmłodszych lat Wojtek żywił zainteresowanie elektronicznymi dźwiękami, słuchając płyt artystów takich jak Vangelis, czy Jean Michel Jarre, w które zaopatrywał się jego ojciec. Następnie w dobie internetu odkrywał coraz to jej nowe formy, dryfując po różnych stylach, przez co zainteresowanie się pogłębiało, przeradzając się w efekcie w pasję.

Ciekawość całego procesu powstawania tego typu muzyki oraz wizja możliwości posiadania swojego własnego autorskiego materiału skłoniły go do spróbowania swoich własnych sił w produkcji. Pierwsze oficjalne wydawnictwa sygnowane jego aliasem pojawiły się w 2013 roku w polskich wytwórniach We Are Your Music Mate oraz Soundbar, jednocześnie wypuszczając własnym sumptem parę remixów i editów. W tym samym roku nawiązał współpracę z agencją PLUG & PLAY Bookings, rozpoczynając swoje pierwsze występy jako DJ.

W swoich produkcjach stawia przede wszystkim na emocjonalność, niezależnie od tego w jakim gatunku aktualnie oscyluje. Słuchając szerokiego spektrum muzyki czerpie inspiracje z poszczególnych elementów jak i również z ogólnej atmosfery poszczególnych styli. Na kształt jego produkcji zdaje się mieć również wpływ bliskość natury, którą Wojtek jest otoczony, stąd stosowanie masy field recordingu w jego utworach.

Facebook   Soundcloud   Mixcloud   BandCamp  Booking

 

 

 

Zobacz także