Dzieje się ostatnio, oj dzieje bardzo dużo. Tak dużo, że średnio nadążamy z dzieleniem się z Wami wszystkim w dziale Aktualności na naszej stronie www. Niestety, przyznajmy to otwarcie, Facebook bezczelnie zdominował internetowe kanały komunikacji. Złośliwych uprzedzam, że nie czuję się, jakbym właśnie odkrył Amerykę. Chcielibyśmy jednak jakoś to wszystko podsumować. Głównie po to, aby wszyscy ci, którzy byli bohaterami ostatnich tygodni, nie poczuli się gorzej od tych, którzy na tapecie byli nieco wcześniej i załapali się bez trudu na newsa na stronie ;) Zacznijmy zatem od rzeczy najważniejszych…

Minęło (prawie) dziewięć miesięcy, odkąd oficjalnie ogłosiliśmy, że na współpracę z nami zdecydował się Dj MO aka Motyl, a tu znowu rodzina nam się powiększyła. Astro Buhloone, Marcin Krupa i Blindlook – oto nowi artyści, którzy od kilku tygodni są częścią PLUG & PLAY Bookings. Więcej informacji o nich samych znajdziecie w dziale Artyści. My chcielibyśmy tylko dodać, że bardzo się cieszymy. Nasz roster liczy teraz 13 artystów, a razem z wykonującym całą najgorszą robotę managementem, nasza rodzina składa się z 16 osób. No cóż, ciężko będzie teraz zjeść kolację przy jednym stoliku w restauracji.

W grudniu, o czym już pisaliśmy, ukazała się nasza pierwsza kompilacja zatytułowana Just Plug And Play EP. Płyta CD, której nie można kupić w żadnym, nawet najlepszym, sklepie zawiera cztery utwory, które są dziełami naszych artystów. Trzy fantastyczne, oryginalne remiksy od Tomka (Tanzlife), Patryka Niedzieli oraz Pawła (Naphta) dopełnione zostały kapitalnym remiksem utworu Gold PandaReprise w wykonaniu Wojtka (Lowhitey). Limitowany nakład 100 sztuk rozszedł się w tempie ekspresowym i zebrał wiele ciepłych słów od tych, którzy otrzymali płytę. Tak wiele i tak ciepłych, że pracujemy już nad drugą częścią. Tym razem chcemy, aby płyta zawierała więcej utworów i pojawiła się w większym nakładzie. Postanowiliśmy tym samym, że nie będzie dodatkowego nakładu pierwszej części.

W styczniu i lutym zajęci byliśmy przygotowaniem i organizacją mini-trasy duetu Astro Buhloone. Na przełomie dwóch tygodni wystąpili oni na pięciu imprezach w czterech miastach Polski – Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Zielonej Górze. Wszystkim klubom bardzo dziękujemy za współpracę, a Wam za ciepłe przyjęcie i tak liczne pojawienie się na imprezach. Kolejne okazje, aby posłuchać Astro Buhloone na żywo już niebawem.

Poza tym, ciężko pracujemy nad fajnymi bookingami z zagranicy. Tyle jest dookoła narzekań na powtarzające się bookingi, że my postanowiliśmy zaprosić kogoś świeżego. Artystów, których w Polsce nie było w ogóle lub nie było bardzo dawno. Pierwsze odsłony już w kwietniu, niebawem będziemy mogli uchylić rąbka tajemnicy.

Last, but not least, jak mawiają na wschodzie – świetny podcast, który przygotował dla nas Marcin Krupa. To już piąta część naszej serii. Czy najlepsza? Pozostawiamy to Waszej ocenie, gorąco zachęcając do słuchania.

 

Do zobaczenia na imprezach!

W imieniu załogi PLUG & PLAY Bookings mówił Grzegorz Dziurla aka Diskoleptikk.