Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/281574738710987

W sobotę, 6 września zapraszamy do Zielonej Góry na wydarzenie, jakiego w tym mieście, bez wątpienia, jeszcze nie było. Nowoczesna muzyka elektroniczna złączy się tego dnia z nieprawdopodobnymi wizualizacjami prezentowanymi na ścianie zabytkowej kamiennicy. Wszystko to w formie muzycznego pikniku w urokliwym ogrodzie, wraz z animacjami dla dzieci prowadzonymi przez zawodowe animatorki.

Zaczynamy o godz. 15:00 w ogrodzie przy klubie Harlem, po zmroku zaś budynek przy ul. Sienkiewicza 11 rozświetlą głównie kolorowanki przygotowane przez dzieci z zielonogórskich szkół i przedszkoli, a także innych mieszkańców miasta. Jeśli chcesz, aby i twój rysunek  (lub twojego dziecka) rozświetlił tego wieczoru ścianę budynku, kliknij tutaj, aby pobrać kolorowankę, zeskanuj ją i wyślij na adres email . Termin nadsyłania pracy upływa w środę, 3. września w południe. Po godz. 22:00 impreza przeniesie się do wnętrza klubu.

Za mapping i wszelkie wizualizacje tego wieczoru odpowiedzialni są .WJU – specjaliści od ruchomych obrazów, którzy swoją klasę potwierdzili chociażby wizualizacjami na głównej scenie tegorocznego festiwalu Audioriver w Płocku. O oprawę muzyczną zadbają HUSH HUSH PONY (Wrocław) oraz reprezentanci lokalnej sceny: TANZLIFEWAH WAH oraz DISKOLEPTIKK. Animacje dla dzieci poprowadzi grupa DOBRY POMYSŁ.

Program dnia:

  • od godz 15:00 – muzyczny piknik w ogrodzie (parku) przy budynku klubu Harlem i Regionalnego Centrum Animacji Kultury (ul. Henryka Sienkiewicza 11), animacje dla dzieci, grill,
  • około godz. 20:00 – pokaz video mappingu na ścianie budynku klubu Harlem,
  • od godz. 22:00 – impreza do rana w klubie Harlem

Wstęp przez cały czas trwania jest bezpłatny!

Pragniemy, w bardzo dużym skrócie, przedstawić gości sobotniego wydarzenia. .WJU to poznański kolektyw, jedni z najlepszych w kraju artystów zajmujących się wizualizacjami. Można było ich spotkać podczas takich wydarzeń jak: Audioriver Festival, Tauron Nowa Muzyka, Short Waves Festiwal oraz wielu innych wydarzeń w całej Polsce. HUSH HUSH PONY to wrocławski kolektyw działający już od pewnego czasu na scenie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, należący bez wątpienia do ścisłej krajowej czołówki. Występowali z czołówką zagranicznej sceny klubowej: Moodymann, Actress, Randomer, Fabian Bruhn, Illstm. W 2010 roku, podczas krakowskiej edycji Selector Festival, supportowali Faithless.

Oprócz gości wystąpią lokalni artyści. TANZLIFE to bez wątpienia zielonogórski „towar eksportowy” – jeden z najbardziej utalentowanych polskich producentów muzyki house, wydający w legendarnych wytwórniach, jak szwedzka Local Talk, czy nowojorska LET’S PLAY HOUSE. Jeden z niewielu, jak do tej pory, polskich artystów zaproszony do występu w prestiżowym, światowym cyklu Boiler Room. WAH WAH to piekielnie zdolny duet wywodzący się z Zielonej Góry. Od dawna występują w roli dj-ów, od pewnego czasu również jako producenci. Ich pierwsze produkcje spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Listę artystów uzupełnia DISKOLEPTIKK – mimo, że młody to jednak już weteran (szczególnie w roli promotora) lokalnej sceny.

Poza atrakcjami stricte kulturalnymi będzie działo się również sporo. Gry i zabawy dla dzieci prowadzić będą od popołudnia animatorki z firmy DOBRY POMYSŁ. Dla gości przez cały czas czynny będzie bar, a także grill.

Serdecznie zapraszamy wszystkich!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Look na kulturę”, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2014.

060914-harlem-logo

Partnerzy wydarzenia:

  • Narodowe Centrum Kultury
  • Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
  • Dobry Pomysł
  • Mediateka Szklana Pułapka w Zielonej Górze
  • Radio Zielona Góra
  • CLUBBING.ZGORA.PL

Organizator: PLUG & PLAY Bookings