Marcin Karpiński – znany jako DJ Motyl czy Mo, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJów warszawskiej sceny klubowej od połowy lat 90.

Urodzony w Warszawie na Muranowie, wielbiciel płyt winylowych. Na początku inspirował się muzyką klasyczną, potem surowych hip hopem i hard corem, by w latach 90-tych odkryć elektronikę – zarówno taneczną, odkrywaną przez imprezy w Berlinie, jak i eksperymentalną. Od początku najważniejsza dla niego była interakcja z odbiorcą, wyczuwanie i reagowanie na nastroje klubowej publiczności. W swych setach lubi łączyć najróżniejsze gatunki – jednak podstawowymi niezmiennie pozostają techno z Detroit, house z Chicago, electro i ghetto house, jak również wczesne wydawnictwa kultowej Warp Records.

W latach 90-tych był współtwórcą projektu Nova Versia, w 2004 wraz z Jackiem Sienkiewiczem prowadził klub 1955. Grał w niemalże wszystkich klubach Polski, wielokrotnie także występował poza granicami kraju. Od pewnego czasu zajmuje się także produkcją muzyki – samodzielnie lub we współpracy z zaprzyjaźnionymi artystami. Pierwszym wydawnictwem był nagrany wspólnie z Jackiem Sienkiewiczem utwór „Everyday” z EP „X Years Later”, następnie „What Kind Of People…” będący efektem współpracy z Łukaszem Seligą / SLG z EP „Potop”. Współtworzy projekty Reprise (z Marcinem Romanowskim), z którym zremiksował „Who Told You That” Sienkiewicza oraz Forgotten Circus – utrzymany w stylistyce nudisco / deep house duet z Mikołajem Benedykciukiem. Współpracował także ze swoim wieloletnim przyjacielem Michałem Ostapowiczem a także Piotrem Bejnarem. W ostatnim czasie pracował nad remiksami dla młodego artysty ukrywającego się pod pseudonimem Tsar Poloz, a także Maćka Kochańskiego występującego jako Akme.

Przez wiele lat aktywnego grania supportował tak znamienitych artystów, jak Carl Craig, Miss Kittin, Abe Duque, DJ Koze, Andrew Weatherall, Redshape, Oni Ayhun, Iban Smagghe, Robag Wruhme, Ada, The Hacker, Atom Heart, Tobi Neumann, Patrick Pulsinger, Jackmate czy Metro Area i wielu innych.

Rok 2014 zapowiada się dla niego niezwykle pracowicie i owocnie. Jest przekonany, że w tej czy innej formie będzie zawsze związany z muzyką.

Facebook   Booking

 

 

 

Zobacz także